FRÉZOVÁNÍ KOMÍNŮ

K frézování komínů se přistupuje, především když potřebujete zvětšit spalinové cesty z důvodu nutné rekonstrukce starého komína a hlavně vyvložkování komína z protipožárního hlediska. Je velice důležité si zvolit správnou firmu, a jako laik, to není vůbec jednoduché.

Mnoho rádoby odborníků z oboru, kteří Vám zazvoní na domovní zvonek a nabízí revizi a vyčištění komína jsou firmy pochybné kvality a pověsti. Těmto odborníkům jde především hlavně o svůj ekonomický zisk. Jejich scénář zpravidla probíhá následovně. Frézování komínu nabízí hned každému komu udělají revizi komína a do protokolu vám napíše“ Spalinové cesty nesplňují normy XY a je nutné vyfrézování a vyvložkování komína. Opětovná kontrola komína bude provedena za 3 měsíce.“

Asi každého tato zpráva vyleká a rovnou se poptá na tuto práci revizního technika (na to se drtivě spoléhá), který vypsal tuto revizní zprávu. Ale kdyby jste měli pozvanou odbornou firmu na kterou se můžete spolehnout, tak by jste možná zjistil, že frézování komína a následné vložkování není z pravidla nutné.

Rekonstrukce komína s následným frézováním komína a vložkováním je nutné hlavně provádět u starých komínů, které byly postaveny před rokem 1950 a to z důvodu technologie výstavby domů před tímto rokem. V té době byly domy stavěny se dřevěnými stropy (dřevěnými trámy a rákosovými záklopy, které jsou vysoce hořlavé) u domů které mají betonové nebo keramické stropy už takový problém s požárního hlediska není. Toto pravidlo je osvědčené ale mohou se najít výjimky.

Pokud potřebujete firmu, která má dlouholeté zkušenosti s frézováním komínů a dokáže Vám říct i všechna pro a proti, budeme velice rádi, pokud se na nás obrátíte.

Technologii na frézování komínů vlastníme a za perfektně odvedenou práci ručíme již 20 let.