VLOŽKOVÁNÍ KOMÍNŮ

Vložkování komínů se provádí hlavně při rekonstrukci komínové soustavy. Před vložkováním komínu z pravidla předchází frézování ale nemusí to být pravidlo. Na tyto práce je nutné si pozvat odbornou kominickou firmu, která má nejlépe dlouholeté zkušenosti v  oboru. Taková firma Vám před započetím práce, prvně udělá dokonalou kontrolu celého komínu, při které zkontroluje stav a způsob výstavby stávajícího komína. Poté se stanoví další postup vložkování komínu a jestli bude nutné i frézování komínu.

Vložkování komína z požárního hlediska není úplně jednoduchá věc. Musí se také posoudit okolí stropní a střešní konstrukce jestli nehrozí vznícení například trámu, který je v blízkosti komína, který se může odkrýt například při frézování v komínovém tělesu. Pokud se toto zanedbá, může vzniknout požár.

Při vložkování komínu se prvně určí požadovaný průměr komínové vložky a poté se změří průměr spalinové cesty / průměr otvoru v komínu, jestli je otvor větší než vložka, tak se frézování komínu provádět nemusí. Pokud je vnitřní otvor komínu menší, tak se před vložkováním komínu provede frézování (protože by se tam vložka nevešla).

Velice důležité je také výběr vhodné komínové vložky. V dnešní době již není problém sehnat daný typ, důležité je vybrat ten správný typ! Pokud si zvolíte firmu která má s tímto prokazatelné zkušenosti, tak můžete v klidu spát a mít komín s dlouhou životností.

Pokud potřebujete firmu, která má dlouholetou zkušenost s  vložkováním komínů a dokáže Vám říct i všechna pro a proti, budeme velice rádi, pokud se na nás obrátíte.

Za perfektně odvedenou práci ručíme již 20 let.